Úvodní stránka

Volný přístup do knihovny elektronických zdrojů ESCMID – jak na to?

M. Trojánek, 15. 8. 2017

      Evropská společnost pro klinickou mikrobiologii a infekční lékařství (ESCMID) nabízí zdarma všem svým členům volný přístup do knihovny elektronických zdrojů, která mimo jiné obsahuje doporučené postupy, odborné články, ale i abstrakta, webcasty či plné verze přednášek ke stažení z kurzů či kongresů (ECCMID) pořádaných výše uvedenou organizací. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi cenný zdroj odborných informací, uvádíme podrobný obrázkový návod, jak se do databáze lze přihlásit a jak s ní pracovat.

      V případě, že budete s některými kroky potřebovat poradit, event. pokud máte zájem o vybrané téma a nejste členy ESCMID, můžete mě kontaktovat na níže uvedené adrese.

  MUDr. Milan Trojánek, Ph.D.
Kontakt: milan.trojanek@lfmotol.cuni.cz     

1. Otevřete stránku ESCMID (www.escmid.org)
2. Přihlašte se – v pravém horním rohu naleznete políčko „Login“, kam zadáte Vaše přihlašovací údaje k účtu (emailová adresa asociovaná s účtem nebo členské číslo) a heslo.

3. Po úspěšném přihlášení klikněte myší na kolonku „ESCMID PUBLICATIONS“ v horní liště.

4. Po načtení stránky klikněte myší na „ESCMID eLibrary“.

5. Hlavní nabídka „eLibrary“. Zde můžete libovolně vyhledávat dle klíčových slov, názvu přednášky, autora atp. V levém sloupci se nachází filtry, pomocí kterých můžete výsledky vyhledávání zúžit.

6. Abstrakt, webcast či přednášku otevřete či stáhnete kliknutím na ikonu v pravém sloupci

7. Webcast – ovládání je intuitivní a shodné jako u přehráváčů videa v počítači – lze přeskakovat jednotlivé snímky prezentace, listovat v prezentaci, pozastavit přenos atp.

Vysvětlivky k typům ikon:

Zpět
Archiv zpráv
Úvodní stránka

SIL © 15. 8. 2017