Zjednodušená metodika získávání léků z pohotovostní zásoby antiinfektiv ČR |
||||
7. 9. 2014
Stručná informace má poskytnout jednoduchý návod, jak získat léčivé přípravky ze zásoby vybraných antiinfektiv a (antidota) fomepizolu, které nejsou registrovány a distribuovány na našem trhu. Jsou to
Pro zajištění dostupnosti těchto léčivých přípravků byl zvolen model specifických léčebných programů (SLP). Jeho žadatelem je Toxikologické informační středisko (TIS) při Klinice pracovního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze. Z Ministerstva zdravotnictví (MZ) ČR mu byl poskytnut účelový příspěvek (dotace), kontrolu nad průběhem vykonává MZ a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Nákup a prodej léčivých přípravků je svěřen lékárně VFN, ale v zájmu nepřetržité dostupnosti jsou deponovány v TIS VFN.
Zdravotnické zařízení, kde vznikla potřeba aplikace neobvyklého léku, osloví TIS VFN telefonicky a s písemnou žádostí (formulář [příloha 2 ve formátu .pdf]) o poskytnutí léčivého přípravku, zajistí dopravu léku k pacientovi a lék podá. Lékárna VFN následně vystaví fakturu zdravotnickému zařízení, doprava léčivých přípravků k pacientovi bude hrazena zdravotnickému zařízení z prostředků zdravotního pojištění. Dodatečně lékař zdravotnického zařízení podá zprávu o použití a nežádoucích účincích, nejlépe formou propuštěcí zprávy (na základě čehož musí předkladatel SLP, tedy TIS VFN, informovat poskytovatele dotace [MZ ČR] a SÚKL).
Úplnou metodiku naleznete zde: http://www.tis-cz.cz/images/stories/PDFs/metodika_vzniku.pdf (ve formátu .pdf)
Související zprávy:
|
Zpět
Archiv zpráv
Úvodní stránka
SIL © 7. 9. 2014